W II edycji badania HR Najwyższej Jakości realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK), certyfikatem HR Najwyższej Jakości wyróżniono aż 46 firm. Uroczyste wręczenie statuetek miało miejsce podczas gali HR Awards Ceremony, która odbyła się 11 września w Pałacu w Żelechowie.
Nagrodzeni pracodawcy to przedsiębiorstwa realizujące wyróżniającą się na tle innych organizacji politykę personalną, wyznaczające trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniające wysokie standardy branży HR w Polsce.
Uroczysta gala HR Awards Ceremony, w której wzięli udział Członkowie Instytucjonalni PSZK oraz przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej była okazją do ogłoszenia wyników II edycji badania HR Najwyższej Jakości, które w sposób kompleksowy weryfikuje jakość polityki personalnej, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru i narzędzi HR stosowanych przez przedsiębiorstwa.
W procesie certyfikacji przez PSZK zweryfikowane zostały najważniejsze obszary polityki personalnej, takie jak rekrutacja i outplacement, rozwój pracowników, wynagrodzenie i systemy motywacyjne, komunikacja wewnętrzna oraz employer branding.
Tak duża liczba firm wyróżnionych statuetką HR Najwyższej Jakości dowodzi, że coraz więcej organizacji traktuje politykę personalną jako element budowania wizerunku dobrego pracodawcy zarówno wśród obecnych, jak i przyszłych pracowników. Cieszy nas fakt, że dzięki badaniu mamy możliwość popularyzowania coraz większej liczby dobrych praktyk i inicjatyw z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, które wpływają na rozwój całej branży HR
– podsumowuje Piotr Palikowski, prezes PSZK.
Znaczenie inwestycji w kapitał ludzki oraz wzrost świadomości na temat tego jak przyczynia się on do rozwoju całej organizacji w perspektywie długofalowej doceniają i zauważają również przedstawiciele administracji państwowej.
Nagradzanie wytrwałej, uczciwej i konsekwentnej działalności to dowód na to, że najważniejszą i najbardziej wartościową inwestycją pozostaje człowiek – jego umiejętności pracy w zespole i skutecznie motywowanie innych do wspólnego, twórczego działania. Jestem przekonany, że otrzymanie prestiżowego certyfikatu HR Najwyższej Jakości będzie ogromnym wyróżnieniem
– komentował wyniki badania prof. UW dr hab. Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
Profile organizacji, które pozytywnie przeszły proces badawczy w II edycji badania HR Najwyższej Jakości są dostępne tutaj. Więcej informacji na temat badania HR Najwyższej Jakości można znaleźć na stronie www.pszk.pl oraz w Raporcie z I edycji badania.