Na współczesnym rynku pracy tytuł magistra często nie wystarcza, żeby zdobyć wymarzoną posadę. Pracodawcy mają coraz większe wymagania – oczekują od swoich pracowników ciągłego doskonalenia się, a także rozległej wiedzy i specjalistycznych umiejętności.
art. sponsorowany
Zorientowany na cele, chętny do współpracy, otwarty na rozwój, innowacyjny, potrafiący wywierać pozytywny wpływ i rozwiązywać problemy to tylko niewielki wycinek długiej listy pożądanych kompetencji pracowniczych, które pojawiają się w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Dzisiejszy rynek szuka właśnie takich pracowników, wykształconych, wszechstronnych, potrafiących odnaleźć się w każdej sytuacji.
Studia podyplomowe, których popularność wzrasta każdego roku, są doskonałym narzędziem do tego, aby sprostać tym wymaganiom. Studia podyplomowe skierowane są do wszystkich, którzy posiadają wyższe wykształcenie. Nie ma znaczenia czy jest to tytuł licencjata, magistra czy doktora, jaki kierunek studiów wyższych ukończyliśmy, nie gra też roli wiek potencjalnego studenta, to co jest ważne, to chęć dokształcania się i poszerzania swoich horyzontów.
Czym kierować się przy wyborze studiów podyplomowych?
Istotnych kryteriów wyboru jest kilka. Przede wszystkim ważne jest to, żeby dominujące były:
- aspekty praktyczne studiów
- możliwość nabycia umiejętności wykorzystywanych w życiu zawodowym
- renoma uczelni
- kadra dydaktyczna
- liczba godzin zajęć i organizacja zjazdów
Studia, które wzbogacają jedynie w wiedzę akademicką już dawno odeszły do lamusa. Niebagatelne znaczenie mają również uprawnienia, jakie zapewniają te studia i oczywiście ich cena. Analizując warszawski rynek studiów podyplomowych, widzimy szeroki wachlarz kierunków o zróżnicowanej tematyce i cenie.
8 nowatorskich kierunków studiów podyplomowych
Spośród ciekawych kierunków studiów podyplomowych na rynku warszawskim, które jednocześnie nie są druzgocące dla kieszeni studentów, uwagę zwraca propozycja Akademii Biznesu MDDP, która podjęła współpracę z grupą Wyższych Szkół Bankowych.
Akademia Biznesu MDDP to wiodąca na rynku warszawskim firma szkoleniowa o bardzo dobrej renomie, zaś grupa Wyższych Szkół Bankowych to największy w Polsce holding edukacyjny, skupiający aż 10 uczelni, które nieprzerwanie od kilkunastu lat utrzymują się w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
Połączenie doświadczenia tych dwóch potentatów edukacyjnych zaowocowało propozycją ośmiu nowatorskich kierunków studiów podyplomowych. Są wśród nich kierunki z zakresu rozwoju osobistego, takie jak Akademia Coachingu, Akademia Trenera czy Psychologia zarządzania, kierunki z zakresu zarządzania, takie jak Operations Manager, Studia Menadżerskie, Zarządzanie Projektami IT, kierunek finansowy – Controlling w przedsiębiorstwie oraz bardzo ostatnio modny kierunek IT – Tworzenie Aplikacji Internetowych i Mobilnych.
W ramach kierunków – Studia Menadżerskie oraz Psychologia Zarządzania oprócz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych wydawanego przez Wyższą Szkołę Bankową, studenci mają możliwość uzyskania dodatkowego dyplomu renomowanej uczelni amerykańskiej Franklin University.
Po zakończeniu takich modułów zainteresowani studenci maja możliwość podejścia do testu sprawdzającego, którego zaliczenie daje możliwość wykupienia certyfikatu.
Każdy kierunek studiów ma swojego opiekuna merytorycznego, a zajęcia prowadzone są przez praktyków posiadających oprócz przygotowania trenerskiego, również bogate doświadczenie biznesowe zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.
Zajęcia w całości odbywają się w centrum Warszawy w Budynku Atrium Tower w Al. Jana Pawła II 25, co gwarantuje doskonałe połączenie komunikacyjne także dla studentów spoza Warszawy. Na końcu, choć dla niektórych pewnie należałoby na początku, warto wspomnieć o atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach studiów.
Polecamy zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi studiów podyplomowych Akademii Biznesu MDDP: http://www.akademiamddp.pl/studia.html