I dotyczy to tak umiejętności i obycia jak i posiadania niezwykle cennych certyfikatów międzynarodowych poświadczających wiedzę z dziedziny logistyki międzynarodowej. To prawie gwarant, że manager podczas swojej pracy będzie dysponował know how podczas negocjacji z kontrahentami oraz pomysły wykraczające poza ofertę konkurencji. I wreszcie ostatnia, choć wcale nie najmniej ważna cecha – doświadczenie w różnych działach firmy.
Zatem doświadczenie zdobyte przez takiego managera (Interim Managera) w różnych firmach w przypadku branży logistycznej wydaje się być niezwykle interesującą perspektywą.
Jaki jest koszt usług Tymczasowego Managera? Większość przedsiębiorstw, które „słyszało już o takim rozwiązaniu” na samym wstępnie uważa, że nie stać ich na takie rozwiązanie. Czy faktycznie przekonanie, że wynajęcie takiego Managera jest bardzo kosztowne jest słuszne?
Odpowiedź jest prosta – nie. Przede wszystkim na samym etapie porównywania kosztów managera tymczasowego, a managera na etacie już popełniamy błąd, ponieważ wszelkie porównania bezpośrednie nie dadzą nam obiektywnej odpowiedzi.
Koszty menedżera na etacie to nie tylko samo wynagrodzenie, ale także koszty pozapłacowych składników wynagrodzenia jak samochód, komputer, telefon, ubezpieczenia, koszty szkoleń, wyposażenia stanowiska pracy, koszty administracyjno-kadrowe. Tak więc jeśli zestawimy te wszystkie wartości może się okazać, że nie ma właściwie żadnej różnicy pomiędzy menedżerami już zatrudnionymi, a Managerem tymczasowym.
Najważniejszą jednak przewagą Managerów tymczasowych jest często wiedza ekspercka, która w danym momencie jest bezcenna dla firmy. Brak powiązań wewnętrznych oraz nastawienie na realizację konkretnych zadań daje Interim Managerowi możliwość obiektywnego i „ świeżego” spojrzenia na firmę.