Osoba, która pięła się po szczeblach kariery począwszy od Mechanika/ Automatyka, Lidera/Brygadzisty/Mistrza, a na stanowisku Kierowniczym skończywszy, ma największe szanse na zmianę miejsca zatrudnienia.
Zdobyte doświadczenie powinno pochodzić z firm motoryzacyjnych (pracodawca pozyskując kandydata z tej właśnie branży ma większą pewność, co do jego kwalifikacji), hut (to bardzo dobra szkoła przetrwania), firm z przemysłu ciężkiego oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych (szczególnie trudno jest znaleźć dobrego fachowca z doświadczeniem przy technologii wtrysku).
Jeśli kandydat posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu hydrauliki, pneumatyki, elektryki, automatyki- jest zdecydowanym liderem w procesie rekrutacji do hut oraz innych firm z przemysłu ciężkiego.
Kryterium zaś nie bez znaczenia pozostają kwestie językowe. Język angielski w stopniu dobrym to minimum jakiego życzą sobie dziś pracodawcy. Kandydat musi bezwzględnie posługiwać się tym językiem obcym zarówno w mowie, jak i piśmie by był w stanie samodzielnie porozumiewać się z anglojęzycznym pracodawcą lub uczestniczyć w spotkaniach kadry zarządzającej.
Kolejną kwestią są finanse. „Pracodawcy najczęściej spodziewają się znaleźć tzw. „mistrza świata”, którego oczekiwania finansowe będą nie wyższe niż 10 000 PLN brutto miesięcznie, a najchętniej około 8 000 PLN brutto” dodaje Magdalena Zapalska. „Jednak w praktyce osoby o tak wysokich kwalifikacjach oczekują zarobków na poziomie minimum 12 000 PLN brutto oraz dodatkowo między innymi: pakietu socjalnego, premii i samochodu służbowego”.
Przy rekrutacji Kierownika Utrzymania Ruchu, należy pamiętać, że takich pereł jest na rynku niewiele. Aby skusić do pracy w firmie najlepszych ekspertów, należy pamiętać o ustaleniu odpowiedniego budżetu, przeprowadzeniu profesjonalnej rekrutacji a w przypadku zainteresowania konkretną osobą – o nie zwlekaniu z podjęciem decyzji. Tacy kandydaci bardzo szybko znikają z rynku pracy – najczęściej podejmując pracę u konkurencji.
O Antal International w Polsce
Polski oddział rozpoczął działalność w 1996 roku. Obecnie biuro w Warszawie liczy kilkudziesięciu konsultantów, co czyni spółkę zdecydowanym leaderem na polskim rynku rekrutacyjnym. Antal International jako jeden z pierwszych wśród firm rekrutacyjnych, wprowadził podział zespołów według matrycy macierzowej tzw Matrix Portfolio. Dzięki niej konsultanci specjalizują się w wąskich branżach i sektorach, przez co są ekspertami w swoich dziedzinach. To pozwala na lepsze zrozumienie branży i co za tym idzie wymagań kandydatów i potrzeb klientów.