Na jakie formy zatrudnienia dziś godzą się pracownicy i co się zmieniło w tym temacie na przestrzeni ostatnich miesięcy – mówi Ślezioński.
Z kolei o ostatnich tendencjach na rynku szerzej będzie można dowiedzieć się podczas panelu poświęconemu coachingowi. Zjawisko to w ciągu ostatnich lat zyskuje na popularności, zarówno w dużych jak i średnich firmach, poszukujących nowych sposobów motywacji i podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników.
Dziś szacuje się, że do 2012 roku zawód coacha będzie wykonywało blisko 3000 osób. Sam rynek już za trzy lata ma być wart bisko 33 750 000 mln. złotych. – Coaching znajduje dziś szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest on zarówno, jako sposób na motywację pracowników,
jak również, jako element outplacementu, kiedy firma zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.
Wówczas zadaniem coacha jest pomoc pracownikom w odnalezieniu się w nowej sytuacji – wyjaśnia Ślezioński.
Duży nacisk organizatorzy położyli także na społeczny aspekt konferencji. – Spotkanie nie ma być tylko debatą ekspertów, ale przede wszystkim wymianą poglądów, ale również pomysłów pomiędzy wszystkimi podmiotami tworzącymi rynek pracy tj. pracodawcami, związkami zawodowymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi, a także pracownikami i działami HR
Przygotowana przez Centrum Szkoleniowe „Structura” konferencja jest pierwszą tego typu zorganizowaną na Śląsku, która stworzy aktualny obraz śląskiego rynku pracy w czasie kryzysu.
Katowicka konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych problematyką zatrudnienia oraz rynku pracy w tym: przedsiębiorców, działów HR, związków zawodowych, ekspertów rynku pracy, prawników, inspektorów, dziennikarzy. Udział w niej może wziąć każdy zainteresowany problematyką rynku pracy. Wstęp jest bezpłatny.
Termin: 23 czerwca 2009 r.
Miejsce: Biblioteka Śląska w Katowicach