Firma doradztwa personalnego BIGRAM oraz dziennik Rzeczpospolita organizują Konkurs Człowiek Roku w HR.
Założeniem Konkursu jest wyłonienie osób, które w poprzednim roku w wartościowy sposób przyczyniły się do rozwoju, popularyzowania, profesjonalizacji branży HR i związanej z nią tematyki.
Kandydaci do tytułu Człowieka Roku w HR mogą reprezentować różne dziedziny, dyscypliny, specjalizacje i pochodzić zarówno ze świata menedżerów HR, jak również: konsultantów, naukowców, wykładowców akademickich, autorów książek, wydawców, specjalistów od Internetu i IT (w tym twórców narzędzi i oprogramowań wykorzystywanych w obszarze HR), działaczy samorządowych związanych z rynkiem pracy oraz rekrutować się spośród osób, które swoją pracą wpłynęły na rozwój dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi.
Tytuł „Człowieka Roku w HR” może być nadany osobie tylko raz za konkretne osiągnięcia lub za zauważalny wkład w rozwój dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi.
13 lat temu, idea nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi była jeszcze w Polsce ogromną nowością i nie miała zbyt wielu praktycznych zastosowań. Głównie z tego powodu, że nie było
w Polsce praktyków, którzy potrafiliby udowodnić, że zarządzanie zasobami ludzkimi to nie tylko moda ale także – poprzez odpowiednio dobrany, wyszkolony, zmotywowany i przywiązany do swojej firmy personel – realne zyski finansowe dla firm. Wtedy BIGRAM wraz Rzeczpospolitą ogłosił konkurs na Dyrektora Personalnego Roku, który miał wyłaniał menedżerów i dyrektorów rozumiejących jak ważne jest właściwe zarządzanie ludźmi i ich talentami oraz mieli odwagę wdrażać nowoczesne standardy
i narzędzia.
Konkurs Człowiek Roku w HR to niejako rozwinięcie i poszerzenie formuły. Wraz z rozwojem metod
i narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem zmieniła się również grupa osób, które mają wpływ na skuteczność i jakość przebiegających procesów zarządzania zasobami ludzkimi
w organizacji.
Zgłoszenia do konkursu może dokonać bezpośrednio osoba zainteresowana, ale również jego pracodawca, współpracownicy, organizacje branżowe oraz inne osoby znające zawodowe dokonania kandydata. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej poświęconej konkursowi (www.czlowiekHR.pl ).
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwają jego organizatorzy natomiast za cały proces oceny
i wyłaniania laureatów odpowiedzialna jest Kapituła Konkursu.
Na stronie internetowej poświęconej Konkursowi znajdą Państwo profile zawodowe wszystkich Członków Kapituły. Uczestnicy konkursu oceniani są według takich samych kryteriów ocen, ustalonych i przyjętych przez wszystkich Członków Kapituły.